Lübnan’dan İsrail’e Füze Saldırısı

İsrail medyası, Lübnan kaynaklı olarak İsrail’in kuzeyine 10 füze atıldığını rapor etti. Kanal12 televizyonuna göre, füzeler Kiryat Shmona yerleşim birimini hedef aldı ve bir füzenin bir eve isabet ettiği bildirildi.

Kiryat Shmona’da siren seslerinin duyulduğu belirtildiği açıklamada, Hizbullah’ın İsrail’in kuzeyine “onlarca füzeyle saldırdığı” ifade edildi. Hizbullah, bu saldırının İsrail’in Deyr Kifa bölgesine yönelik hava saldırısına bir karşılık olduğunu belirtti.

İsrail ise daha önce, Deyr Kifa’da seyir halindeki bir araca düzenlediği hava saldırısında araç içindeki bir kişinin öldüğünü açıklamıştı.

HİZBULLAH LİDERİ TEHDİT ETMİŞTİ

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah geçtiğimiz günlerde İsrail’le olası bir savaşa hazır olduklarını ve Lübnan’a yapılacak bir saldırı durumunda İsrail uçaklarına Kıbrıs Cumhuriyeti’ni hedef alacaklarını söylemişti.

Nasrallah, İsrail’in sürekli askeri tatbikatlar yaptığını ve olası saldırılarda Kıbrıs’ın üslerinin kullanılacağı istihbaratını aldıklarını belirtti. Bu açıklamaları, Hizbullah komutanı Talib Sami Abdullah için düzenlenen anma töreninde video konferansla yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x